O Kancelarii

Kancelaria została utworzona w 2013r., jako odpowiedź na rosnące potrzeby i świadomość prawną osób fizycznych i przedsiębiorców, poszukujących kompleksowej obsługi prawnej i profesjonalnego doradztwa, wyróżniającego się rzetelnością i wysokim poziomem merytorycznym. Oferowane przez Kancelarię usługi prawne znajdują swoje oparcie w ponad 9-letnim doświadczeniu w wykonywaniu czynności wymagających rozległej wiedzy prawniczej oraz w prowadzeniu skomplikowanych dowodowo spraw procesowych.

Kancelaria Radcy Prawnego Piotra Sawickiego jest niezależną kancelarią prawną świadczącą usługi doradztwa prawnego w sprawach cywilnych, karnych, handlowych, gospodarczych, pracowniczych, ubezpieczeniowych, administracyjnych, a także budowlanych. Kancelaria specjalizuje się w zakresie prawa budowlanego, w tym w kontraktach realizowanych w oparciu o wzorce FIDIC.

Oprócz usług typowo prawnych Kancelaria świadczy również usługi sprawdzania wiarygodności handlowej przedsiębiorców.

Ponadto świadczone są usługi audytu budowy/ inwestycji infrastrukturalnych, w celu wykrywania wewnętrznych nadużyć i niedociągnięć.

Klientami Kancelarii są osoby fizyczne oraz przedsiębiorcy prowadzący swoją działalność w obszarze branży spożywczej, transportowej, budowlanej, drzewnej czy spółek. Kancelaria świadczy zarówno kompleksową obsługę podmiotów korporacyjnych, jak również pomoc i doradztwo osobom fizycznym we wszystkich sprawach związanych z prawem cywilnym i karnym. Kancelaria oferuje również usługi w każdej z tych dziedzin prawa, w których zakresie mieszczą się godne ochrony interesy Klienta.

Każda sprawa powierzona Kancelarii traktowana jest w sposób indywidualny, co pozwala na wypracowanie najbardziej optymalnych rozwiązań prowadzących do jej pomyślnego zakończenia.

Kancelaria świadczy usługi na terenie całego kraju, jak również jest gotowa do pracy na rzecz klientów za granicą Polski. Mobilność Kancelarii jest wielkim atutem, ponieważ w trosce o powodzenie prowadzonych spraw Kancelaria dąży do zapewnienia jak najlepszego kontaktu z Klientem, przy wykorzystaniu najkorzystniejszych środków wzajemnej komunikacji, w tym także poprzez oferowanie konsultacji poza siedzibą biura.

Kancelaria ciągle się rozwija i sukcesywnie zwiększa swój potencjał. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnego rynku usług prawnych Kancelaria nieustannie uzupełnia i aktualizuje wiedzę oraz poszerza zakres swoich kompetencji. Usługi prawne świadczone z pasją to najlepsza rekomendacja. Kancelaria gwarantuje swoim Klientom najwyższy standard obsługi prawnej.

Piotr Sawicki – Radca Prawny, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Łapach, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, a także University of Abertay Dundee w Szkocji ukończony tytułem Bachelor of Arts with Honours. Uczestnik wymian międzynarodowych programu Socrates – Erasmus m.in. we Włoszech – Lifelong Learning Programme na Università degli Studi di Pisa. Od 2013r. członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Białymstoku. 

Zdobyte doświadczenie w latach 2007 – 2013 w biurze poselskim, kilku renomowanych kancelariach prawnych w Białymstoku oraz praktyczne umiejętności w kontaktach z klientami sprawiły podjęcie współpracy z jednym z większych podlaskich przedsiębiorstw transportowych.

Od 2014 r. do końca 2016 r. zajmowaliśmy się koordynacją prawniczą dużego projektu przedsiębiorstwa budowlanego, przy rozbudowie drogi krajowej do standardów drogi ekspresowej (S8 Jeżewo – Mężenin oraz Mężenin – Wiśniewo).

Od stycznia 2017 roku rozszerzyliśmy miejsce prowadzenia działalności, rozpoczynając prowadzenie działalności w Warszawie. Widzimy w Warszawie duże możliwości związane z dużą ilością potencjalnych klientów zainteresowanych usługami kancelarii.

Języki, którymi posługuje się Radca Prawny to w stopniu zaawansowanym język włoski oraz język angielski a także, w stopniu podstawowym język niemiecki oraz język chiński (urzędowy).